ITPlace - specialista na java outsourcing - startuje

27. April 2009

Připadá mi, že se svět kolem mě mění poslední dobou hrozně rychle. Rok a půl po založení Maternie (mimochodem, hledáme obchodního ředitele – více informací u mě na vyžádání) zakládám další firmu – ITPlace.

Proč vznikl ITPlace?

Na začátku roku 2008 jsem nastoupil do Avedye. Pracoval jsem opravdu na moc zajímavých projektech. Potkal jsem tam dost šikovných lidí. Ale, jak jistě tušíte, každá pohádka má svůj konec. Avedya se dostala (také přičiněním finanční krize) do problémů a nastalo propouštění v několika vlnách. Skončí to pravděpodobně úplným zrušením celé firmy v několika měsících. Česká pobočka končí za dva měsíce.

V IT oboru došlo k propouštění ve spoustě pražských firem. V tuto chvíli se na trhu dobré místo hledá hůře. Ale od kolegů, kteří z Avedye odešli před několika měsíci, vím, že se nové místo shání prostě hůř. Naproti tomu pozic pro kontraktory je stále dost (možná dokonce víc).

Všechny tyto okolnosti vyústily v nápad založit si vlastní firmu – ITPlace. A poskytovat java outsourcing. Firmu jsem založil společně s Honzou Šmukem. Honza je vynikající odborník na JEE, zkušený architekt a scrummaster.

Proč by mohl ITPlace uspět?

  • s vývojem JEE aplikací máme velké zkušenosti a dokážeme zvolit přiměřeně komplexní řešení, které není zbytečně složité (a časově náročné) a zároveň vyhovuje požadavkům
  • kromě serverside Javy máme letité zkušenosti i s vývojem view vrstvy (HTML, CSS)
  • dokážeme klientovi poradit i s business stránkou věci – poznáme usecasy s největší přidanou hodnotou
  • máme zkušenosti s provozem vlastní firmy, která se pohybuje na poli e-commerce

Závěr

ITPlace v současnosti intenzivně hledá klienty. Já věřím tomu, že teď je ta nejlepší doba pro rozjetí vlastního podnikání v IT. Hodně velkých (neefektivně fungujících) molochů krachuje nebo omezuje svoji činnost. Malá firma s malými režijními náklady by mohlo být to pravé.

Od této chvíle budu na tomto blogu zvěřejňovat jenom osobní články (jako je tento) a odborné na našem firemním blogu – Blog ITPlace.

Článek patří do kategorie: Ostatní

1 Komentář Přidat komentář

  • 1. veena  |  29. April 2009 v 23.09

    Hodně štěstí! Ať se Vám daří v této i budoucí době.

Přidat komentář

Povinné

Povinné, skryté

Security Image Povinné
Opište text z obrázku

Povolené HTML značky:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <code> <em> <i> <strike> <strong>

Odkazovat na tento článek  |  Přihlásit se k odběru těchto komentářů přes RSS Feed


Kalendář

December 2023
M T W T F S S
« Jan    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Poslední články

Locations of visitors to this page