Zajímavé linky 14 - Boulder2ME, obchodně úspěšný web, Czech PHP User Group, Proč ZF

3. February 2008

Po delší době se ozývám s dalším článkem. Možná jste si všimli menší frekvence nových článku na blogu. Rozhodně to nebude tím, že bych zlenivěl nebo že by mě to prostě přestalo bavit. Důvodů je několik:

  • Nástup do Avedye je pro mě pořádný kotrmelec. Poprvé v životě jsem javista „na plný úvazek“ a dává mi to teď na začátku hodně zabrat. V Avedyi jsou skvělí kolegové a práce je náročná – a proto ji mám rád.
  • Věc, která mi zabírá poslední měsíc všechen volný čas je internetový business, který se chystáme s kolegou z naší firmy rozjet již za pár dní. Jak jste si mohli všimnout v CV založil jsem s kamarádem firmičku s názvem Maternia. Rád bych se rozepsal o našem podnikání, ale nechci to dělat v tomhle článku. Tato naše nová „zábava“ stála už tým o velikosti 5 lidí měsíc života.

Zajímavé odkazy

Už jsem toho o sobě navykládal dost. A teď už ke slibovaným linkům, které jsou tentokrát vyjíměčně zajímavé:

  • Kolega Honza Šmuk spustil nový web Boulder2ME. Web umožňuje pomocí appletu nadefinovat vlastní mapy do této hry a pak si je stáhnout přímo do mobilního telefonu jako JAD a případně JAR soubor.
  • Velezajímavým dílem je bakalářská práce Martina Snížka s názvem TVORBA OBCHODNĚ ÚSPĚŠNÉHO WEBU, na kterou můžete najít odkaz ke stažení v článku Postup tvorby obchodně úspěšného webu. I když není obsah práce z mého mateřské oboru s velkým zájmem jsem si ji na jeden zátah přečetl. Nezabere to ani dvě hodinky. Při jejím čtení jsem zjistil, že jsem při rozjíždění našeho nového internetového businessu nepostupoval uplně špatně. Našel jsem tam i spoustu užitečných rad. Pokud jste v situaci že přemýšlíte o rozjetí webové stránky a pro vás z nějakého důvodu důležitý její obchodní výsledek je tato práce z rodiny MUST READ.
  • Proběhla druhá akce pod hlavičkou Czech PHP User Group Shrnutí konference zima 2008. Navíc se připravuje akce třetí – Třetí a poslední konference php frameworky.
  • Pěknou úvahu napsal Ronnie v článku Proč si vybrat Zend Framework a proč nevytvářet vlastní framework.

Závěr

Podle analýzy návštěvnosti jsem si všimnul že jste si všimli obráceného pořadí zobrazených článků. Nejstarší články jednoduše byly zobrazeny jako první. I jal jsem se vyzkoumat příčinu…Používám snad nejrozšířenější bloggerský CMS WordPress a nechtělo se mi věřit v nějaký bug na jeho straně. Spíš jsem věřil v útok hackera :) Jaké je rozuzlení? Český hosting nasadil do produkce novou verzi MySQL, která správně nepracovala s klauzulí GROUP BY.

Článek patří do kategorie: Ostatní

Přidat komentář

Povinné

Povinné, skryté

Security Image Povinné
Opište text z obrázku

Povolené HTML značky:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <code> <em> <i> <strike> <strong>

Odkazovat na tento článek  |  Přihlásit se k odběru těchto komentářů přes RSS Feed


Kalendář

May 2024
M T W T F S S
« Jan    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Poslední články

Locations of visitors to this page